Policjanci ratowali lokatorów płonącego budynku

poniedziałek, 29.9.2014 11:45 2596 0

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego, w wyniku podjętej interwencji, ratowali z pożaru lokatorów palącego się budynku wielorodzinnego. Podczas akcji ewakuacyjnej, funkcjonariusze wynieśli z mieszkań m.in. dwie niepełnosprawne kobiety. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Nikt z lokatorów budynku mieszkalnego nie odniósł w związku z pożarem żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głuszycy, w wyniku niezwłocznie podjętych działań, ratowali lokatorów budynku wielorodzinnego, w którym doszło do pożaru. Do zdarzenia doszło przed północą w Głuszycy Górnej.

Funkcjonariusze, po tym, jak otrzymali informację o palącym się budynku, po przybyciu na miejsce pożaru, nie zastanawiając się, wbiegli do wnętrza i zaczęli ewakuować lokatorów. Podczas ewakuacji, m.in. z jednego z mieszkań wynieśli niepełnosprawną kobietę. Po tym, jak była ona już na zewnątrz budynku, funkcjonariusze wrócili po jej córkę.

Mając informację, że w innym z mieszkań również ma przebywać niepełnosprawna kobieta, zaczęli pukać i dzwonić do drzwi tego mieszkania. Ponieważ nikt nie otwierał, a wszystko wskazywało na to, że kobieta jest w środku, policjanci wyważyli drzwi. Okazało się, że kobieta spała w łóżku. Ją także funkcjonariusze wynieśli na zewnątrz budynku.

Łącznie z trzykondygnacyjnego domu wielorodzinnego, w którym znajdowało się 8 mieszkań, ewakuowano 12 osób. Późniejszą akcję gaśniczą, która trwała od północy do około godziny 4.30, prowadziło 9 zastępów Straży Pożarnej. Nikt z lokatorów nie odniósł w związku z pożarem żadnych obrażeń. Obecnie wyjaśniane są okoliczności i przyczyny pożaru.

st. asp. Paweł Petrykowski

Dodaj komentarz

Komentarze (0)