Policjanci podczas kontroli pojazdu ujawnili narkotyki

poniedziałek, 14.7.2014 09:14 2701 1

Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali dwóch 28-latków podejrzanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze w trakcie rutynowej kontroli w pojeździe, którym się poruszali obaj mężczyźni ujawnili marihuanę blisko 500 gram. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Dziś o ich losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

W minioną środę tuż po 16:00 policjanci z wałbrzyskiej „jedynki” w rejonie ulicy Wrocławskiej zatrzymali do kontroli samochód, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Siedzący w aucie na widok funkcjonariuszy mocno się zdenerwowali. Wzbudziło to podejrzenie policjantów, którzy od razu poddali kontroli cały pojazd. Jak się okazało ujawnili w nim i zabezpieczyli susz roślinny, który należał do obu zatrzymanych. Po przebadaniu substancji stwierdzono, że jest to marihuana, z której można było uzyskać prawie 1000 porcji tego narkotyku. Mężczyźni to 28-letni mieszkańcy Wałbrzycha. Trafili do policyjnego aresztu. Dalsze czynności przeprowadzono z nimi zaraz na drugi dzień. Obaj panowie usłyszeli zarzuty posiadania dużej ilości środków odurzających. 

Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 

Dziś zostaną doprowadzeni do sądu, który już zadecyduje o ich dalszym losie. Funkcjonariusze sprawdzają skąd podejrzani nabyli narkotyki i w jakim celu. 

KMP Wałbrzych

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

josua poniedziałek, 14.07.2014 10:00
kur... kto to waży i rozdziela z 500 1000...