Policjanci kolejny raz przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Tym razem w Głuszycy

środa, 22.6.2022 09:29 293 0

Policjanci z Głuszycy oraz wałbrzyskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy, celem przeprowadzenia praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Co roku funkcjonariusze wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu "rowerowego".

Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głuszycy wspólnie z policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy.

Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego, uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a następnie dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień i życzymy bezpiecznych wakacji i frajdy z jazdy na rowerze.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja 2021 dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Dzieciom w wieku do 10 lat zabraniać się będzie kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie w/w urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)