Policjanci eskortowali mężczyznę z objawami zawału serca do szpitala

środa, 5.1.2022 09:41 367 0

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Boguszowie – Gorcach pomogli błyskawicznie dojechać do szpitala mężczyźnie wiozącemu ojca z objawami zawału serca. Policjanci bez chwili wahania na sygnałach zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do miejskiego szpitala. Dzięki reakcji mundurowych chory błyskawicznie trafił pod opiekę specjalistów i otrzymał fachową pomoc. 

W swojej codziennej służbie funkcjonariusze spotykają się z różnymi sytuacjami, nawet z takimi, gdzie o ludzkim życiu decydują sekundy. Tak też było w tym przypadku.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 17:00 na ul. Strażackiej w Boguszowie-Gorcach. Młodszy aspirant Piotr Prokopowicz i młodszy aspirant Mateusz Bębas podczas pełnienia służby zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który jechał z nadmierną prędkością. Okazało się, że mężczyzna wiózł na tylnym siedzeniu do szpitala swojego ojca z podejrzeniem zawału serca. Stan mężczyzny był poważny, liczyła się każda sekunda.

Policjanci podjęli natychmiastową decyzję o pilotażu pojazdu do palcówki medycznej, a o eskorcie powiadomili oficera dyżurnego. Włączyli sygnały uprzywilejowania i pilotowali samochód do wałbrzyskiego szpitala. Dzięki pomocy funkcjonariuszy kierowca sprawnie i bezpiecznie dojechał na miejsce, gdzie 85-letni mężczyzna uzyskał pomoc specjalistów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)