komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 28 marca 2020

Anieli, Sykstusa


Policjanci apelują – #NieKłamSłużbom!

środa, 25.3.2020 10:37 , komentarze: 0 , odsłony: 106
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci apelują - wzywasz nas na interwencję - powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam i pozostałym służbom niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy – #NieKłamSłużbom.

Panujący w kraju stan epidemii nie zwalnia policjantów z wykonywania swoich ustawowych obowiązków. Mundurowi każdego dnia podejmują interwencje, zatrzymują przestępców, czuwają nad bezpieczeństwem na drogach i ulicach miasta. Żeby mogli w sposób nieprzerwany chronić obywateli, potrzebna jest wzajemna odpowiedzialność. Chory policjant, lekarz, ratownik medyczny, strażak  nie pomoże już innej osobie.

Dlatego tak ważne jest, by zgłaszając interwencję informować o swoim stanie zdrowia czy fakcie odbywania kwarantanny. Mówiąc o tym szczerze - pomagasz nam pomóc innym. Policjanci, ratownicy medyczni, strażacy  posiadając taką informację, będą mogli odpowiednio się przygotować i w sposób bezpieczny udzielić pomocy. Jeśli natomiast nie otrzymają takiej informacji, ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania koronawirusa wzrośnie bardzo szybko, co niesie za sobą konsekwencje dla nas wszystkich. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT