Policja zatrzymała siedem poszukiwanych osób

czwartek, 25.5.2023 11:31 204 0

Kolejnych osiem osób poszukiwanych zostało  zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Cztery z nich mają do odsiadki długie wyroki zasądzone przez sąd za popełnione wcześniej przestępstwa i od roku do blisko dwóch lat spędzą za kratami więzienia. Trzy kolejne posiedzą w celi od kilkunastu dni do kilku miesięcy, a jedna była poszukiwana przez prokuraturę do prowadzonego postępowania karnego.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu 23 maja przed południem. Funkcjonariusze zauważyli 33-letniego mężczyznę, kiedy szedł ulicą Armii Krajowej w Wałbrzychu. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Oławie celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne.

W tym samym czasie, mając informacje o miejscu ukrywania się mężczyzny poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy listem gończym, policjanci pojechali do tej miejscowości, gdzie zatrzymali 24-latka skazanego w ostatnich latach za serię przestępstw. Mężczyzna ma do odsiadki łącznie półtora roku za znieważenie funkcjonariusza publicznego, kierowanie gróźb karalnych w stosunku do niego, a także za uszkodzenie mienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz paserstwo.

Po południu działania poszukiwawcze przeprowadzili także policjanci z Posterunku Policji w Mieroszowie. Efektem akcji było zatrzymanie na pl. Niepodległości 28-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku za zniszczenie mienia, a przy tym także za atak na uczestników zgromadzenia z powodów ksenofobicznych.

Wieczorem, tym razem w ręce policjantów z Głuszycy, wpadła czwarta zatrzymana osoba poszukiwana. Tym razem 32-latek został zatrzymany przez dzielnicowych z miejscowego komisariatu na terenie Jugowic. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kierowanie gróźb karalnych stosunku do innej osoby i najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

Nie minęła godzina, a w ręce pracujących na popołudniowej zmianie dzielnicowych pierwszego komisariatu na jednej z klatek schodowych budynku przy ul. Miłosza na Piaskowej Górze wpadł 46-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinien spędzić 15 dni w areszcie w związku z nieopłaconą grzywną za popełnione wcześniej wykroczenie.

24 maja nad ranem kolejni dzielnicowi z "jedynki"  udali się na ul. Piętnastolecia w tej samej dzielnicy. Tam, w jednym z mieszkań, zatrzymali poszukiwanego listem gończym 39-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do odsiadki w więzieniu rok i dziewięć miesięcy za oszustwa.

Przed południem wałbrzyscy policjanci prewencji otrzymali sygnał, że w jednym z mieszkań w Walimiu może ukrywać się 22-letni wałbrzyszanin. Szybko przeprowadzona interwencja doprowadziła do zatrzymania mężczyzny. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu spędzi on teraz w więzieniu dwa lata w związku z popełnionym na innej osobie rozbojem z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia.

W tym samym czasie policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 23-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna nie stawił się do więzienia i ukrywał od dłuższego czasu, a wyrokiem sądu z 2019 roku miał do odsiadki cztery miesiące za handel narkotykami.

Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem. Od początku tego tygodnia w ręce policjantów wpadło już łącznie czternaście takich osób. Większość z nich trafiła lub trafi teraz do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziona do różnych zakładów karnych na terenie naszego kraju.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)