komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 18 września 2020

Irmy, Stanislawa

Policja wspiera działania służby sanitarnej w walce z koronawirusem

środa, 18.3.2020 10:39 , komentarze: 0 , odsłony: 481
kategorie artykułu:

„Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.... „- to słowa roty ślubowania, które przed przyjęciem do służby składa każdy policjant, a które w obecnej sytuacji nabierają realnego znaczenia. Policjanci codziennie z narażeniem zdrowia i życia dbają o bezpieczeństwo obywateli. Szczególnie zaangażowani są w trakcie różnego rodzaju klęsk i wydarzeń nadzwyczajnych, jak choćby obecna epidemia koronawirusa. I właśnie w obecnej sytuacji wałbrzyska policja wspiera służby sanitarne w walce z panującym wirusem. Mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, a także czy nie potrzebują dodatkowej pomocy.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu codziennie otrzymuje informacje dotyczące osób podlegających kwarantannie domowej. Policjanci wyposażeni w środki ochrony osobistej, każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, czy przestrzegają zasad bezpieczeństwa i czy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nie można zapomnieć też o tym, że policjanci oprócz udzielanego wsparcia służbom sanitarnym, codziennie podejmują różnego rodzaju interwencje, zatrzymują sprawców przestępstw, czy udzielają pomocy pokrzywdzonym. Nic w tym przypadku się nie zmieniło, funkcjonariusze są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc i dbanie o bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o sprawdzenia osób objętych kwarantanna domową, odbywają się one głównie w pobliżu miejsc kwarantanny, przeważnie telefonicznie, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. Jednak każdy patrol, którego zadaniem jest sprawdzenie osób objętych kwarantanną posiada na wyposażeniu pakiet sanitarny. To m.in.: rękawiczki, maski, kombinezony i okulary ochronne. Nie spodziewajmy się, że funkcjonariusze w każdym przypadku będą mieli to ubrane, ale jeśli zajdzie taka potrzeba to skorzystają z pakietu zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych.

Pamiętajmy, że policjantów możemy prosić o każdą pomoc. Wszystkie potrzeby, które wykraczają poza ich kompetencje, mundurowi niezwłocznie przekażą odpowiednim instytucjom, które zajmą się ich realizacją.

Apelujemy aby stosować się do zaleceń służb, o zachowanie spokoju, wzajemne wsparcie oraz rozważne zachowania. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko zarażenia.

Zwracamy się również do mieszkańców naszego powiatu o pozostanie w domach w miarę możliwości i nie gromadzenie się w miejscach publicznych. Ograniczenie do minimum wizyt w sklepach.

Prosimy również o sprawowanie nadzoru nad dziećmi, aby faktycznie w tych domach pozostały. Jest to ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich, aby nie dopuszczać do gromadzenia się dzieci i młodzieży w miejscach publicznych. Wałbrzyscy policjanci patrolując miasto i powiat zwracają uwagę na gromadzenie się osób nieletnich i w przypadku ujawnienia takiego faktu upominają, że tego typu zachowania nie powinny mieć miejsca z uwagi na bezpieczeństwo i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele