Pokłócił się ze znajomym i pobił go - był pijany

czwartek, 16.9.2021 13:43 214 0

W miniony weekend policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu przeprowadzili w dzielnicy Podgórze interwencję, podczas której zatrzymali pijanego mężczyznę. 31-latek podczas libacji alkoholowej pokłócił się ze swoim znajomym, a następnie go pobił. Pokrzywdzony z poważnym obrażeniami ciała trafili do szpitala. Sprawca zdarzenia może teraz trafić za kraty wiezienia na 5 lat.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Po godzinie 13:00 funkcjonariusze drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o incydencie w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. 31-letni wałbrzyszanin kilka godzin wcześniej - podczas nocnej libacji alkoholowej - pokłócił się z 34-letnim znajomym i najpierw uderzył go pięścią w twarz, a kiedy ten się przewrócił, skopał po całym ciele. W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń głowy i ostatecznie trafił do szpitala.

Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że podejrzany miał 2,06 promila alkoholu w organizmie. 31-latek przyznał się do winy. Mężczyzna odpowie za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u innej osoby, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator objął sprawcę przestępstwa dozorem policyjnym. Zakazał także mężczyźnie kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)