komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Podsumowanie policyjnej akcji „ZNICZ 2019”

poniedziałek, 4.11.2019 14:27 , komentarze: 0 , odsłony: 1932
kategorie artykułu:

Dolnośląscy policjanci od czwartku do niedzieli podczas akcji „Znicz 2019” dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób podróżujących po drogach województwa. Głównym zadaniem funkcjonariuszy była pomoc zarówno kierującym pojazdami oraz pieszym, w bezpiecznym dotarciu do celu, jak i pobycie na cmentarzach. W tym czasie na drogach i w okolicach nekropolii służbę pełniło znacznie więcej funkcjonariuszy. Ich działania wspierali też funkcjonariusze z powietrza, monitorując sytuację z policyjnego śmigłowca. Podsumowując tegoroczną akcję „Znicz” należy stwierdzić, że było bezpieczniej niż w ubiegłych latach.

Czynności podejmowane przez policjantów miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do nekropolii  i samego poruszania się przy nich.
Funkcjonariusze ruchu drogowego realizowali czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach oraz utrzymanie płynności ruchu. Policjanci swoim nadzorem objęli też miejsca, gdzie nastąpiły zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy i tam, gdzie ruch dla pojazdów został całkowicie zamknięty. Na bieżąco dostosowywali intensywność działań adekwatnie do natężenia ruchu i uwarunkowań drogowych.
Dolnośląscy policjanci koncentrowali się też na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i wydziałów kryminalnych. Działania wspierali też funkcjonariusze z powietrza, monitorując sytuację z policyjnego śmigłowca.
Podczas całej akcji funkcjonariusze przypominali też pieszym o posiadaniu elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmroku. Prowadzili również wzmożone działania kontrolne na dolnośląskich drogach. W niedzielę policjanci spodziewali się największej fali powrotów, w związku z czym uwaga funkcjonariuszy skierowana została już na główne drogi województwa dolnośląskiego oraz te miejsca, gdzie przewidywano największe natężenie ruchu.

Od czwartku, a więc od momentu, gdy rozpoczęto akcję „Znicz 2019” do niedzieli na obszarze województwa dolnośląskiego doszło łącznie do 19 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. Jeden z wypadków niestety okazał się śmiertelny. Doszło do niego 2 listopada ok. godz. 6.30 w powiecie polkowickim. Kierujący samochodem Audi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z samochodem marki Citroen. W wyniku wypadku zginał 58-letni kierujący Citroenem.

W trakcie akcji „Znicz” policjanci zatrzymali na drogach naszego województwa 75 kierowców, którzy pomimo wielokrotnych apeli, zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci przeprowadzili ponad 4,6 tys. interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstw 245 osób oraz ponad 100 osób poszukiwanych.

W tym czasie na terenie powiatu wałbrzyskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych bezpośrednio ze Świętem Zmarłych.
Ruch na drogach odbywał się bez zakłóceń, również w okolicach nekropolii. Był spowolniony, ale płynny. Statystyki policyjne odnotowały 2 wypadki drogowe, w których ranne zostały 2 osoby. Na drogach doszło do 25 niegroźnych w skutkach kolizji. Policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych  kierujących.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 12:19
środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz