komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Laury, Marcjana

Podsumowanie Majówki w Starej Kopalni

środa, 8.5.2019 09:35 , komentarze: 0 , odsłony: 185
kategorie artykułu:

Tegoroczna Majówka w Starej Kopalni rozpoczęła się już pod koniec kwietnia – w poniedziałkowy wieczór 29 kwietnia w Klubie Montownia wystąpił Wojtasik Jazz Band w swoim najbardziej ekskluzywnym składzie. Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i mimo deszczowej aury przyciągnął sporą publiczność. 

1 maja odbył się Rodzinny Dzień Europejski. O godzinie 12.00 na placu przed Sztygarówką został uroczyście odśpiewany Hymn Unii Europejskiej „Oda do radości” w obecności prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja. Do godziny 17.00 można było skorzystać z wielu atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Liczne warsztaty m.in. tworzenia czako, wypału Raku, koło garncarskie czy tworzenia portretu w trzech krokach oraz dmuchańce, wata cukrowa i popcorn bez limitu czy śmieszne zdjęcia w fotobudce. Dodatkowo odbywały się warsztaty z robotyki organizowane przed Kidstech, a na scenie animatorki zapraszały dzieci do wspólnej zabawy i konkursów z super nagrodami. Nie zabrakło również smacznych posiłków, które serwowały foodtrucki. O 15.00 tradycyjnie miał miejsce „WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej” czyli występ taneczny promujący dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu.

Nocne zwiedzanie zakończone tradycyjną biesiadą górniczą to nowa opcja w majówkowej ofercie Kopalni, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zeszli do podziemi wyposażeni w specjalny sprzęt, aby pod czujnym okiem przewodników-górników wykonywać górnicze prace. Następnie odbyła się biesiada górnicza wraz z poczęstunkiem i muzyką na żywo, podczas której przewodnicy przedstawiali tradycje górnicze obowiązujące podczas biesiad, jak również śpiewano górnicze piosenki.

4 maja to czas na Moc Maszyn. Tradycyjnie można było obejrzeć pojazdy specjalistyczne, auta zabytkowe, Mercedesy i motocykle. W tym roku pojawiły się też nowe atrakcje czyli tor carrera przeznaczony dla sześciu zawodników, trzy stacje symulatora wyścigowego oraz zmiana koła na czas. Na najmłodszych  uczestników czekały dmuchańce, animacje oraz różnorodne warsztaty, a także gra w maszynowni. Na zakończenie dnia w Klubie Montownia wystąpił zespół Linia Nocna, który swoją muzyką wprowadził publiczność w luźny, majowy klimat.

Podczas majówki dużym powodzeniem cieszyła się także trasa zwiedzania – chętnych do zwiedzania Starej Kopalni turystów nie brakowało, a wyjścia z przewodnikami odbywały się co 20-30 minut.

 

Wasze komentarze

piątek, 14.6.2019 10:16
poniedziałek, 10.6.2019 11:01
wtorek, 4.6.2019 12:36
poniedziałek, 3.6.2019 12:59
poniedziałek, 3.6.2019 11:52
poniedziałek, 3.6.2019 09:34
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele