Podpisał umowę, by wyłudzić dwa telefony komórkowe

czwartek, 28.3.2024 12:08 156 0

27 marca około południa wałbrzyscy policjanci drugiego komisariatu postawili zarzut oszustwa 20-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który podpisał z jedną z ogólnopolskich firm umowę o świadczenie usług abonenckich, a jego jedynym celem było zdobycie dwóch telefonów komórkowych. Młody mężczyzna rachunków płacić nie zamierzał. Teraz wałbrzyszanin odpowie za oszustwo i może trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat. Funkcjonariusze odzyskali jedno z urządzeń.

Funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu, w toku prowadzonego po niedawnym zgłoszeniu postępowania ustalili, że wałbrzyszanin, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, dokładnie rok temu wprowadził w błąd jednego z pracowników, co do faktu wywiązania się z umowy, i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem ogólnopolską firmę świadczącą usługi abonenckie.

Mężczyzna od początku planował, że nie będzie płacić rachunków, ale z obu telefonów komórkowych przez ten czas korzystał. Tym samym podejrzany spowodował straty na rzecz podmiotu gospodarczego w kwocie blisko 1,5 tys. złotych.

20-latek stanie teraz przed sądem. Za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczyli już jeden z telefonów komórkowych. Niestety po tak długim czasie był on już znacznie uszkodzony.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)