komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 25 marca 2019

Marioli, Wieczyslawa

Podczas ucieczki zderzył się z radiowozem. Nie miał uprawnień i był pod wpływem narkotyków

środa, 27.2.2019 10:27 , komentarze: 0 , odsłony: 572
kategorie artykułu:

Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem dostawczym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w rejonie na ul. Wysockiego w Wałbrzychu podjął ucieczkę, doprowadzając ostatecznie do zderzenia z radiowozem. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że 19-latek uciekał, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był trzeźwy, ale wykonane badanie testerem wykazało, iż kierował pod wpływem narkotyków.

W miniony piątek około godziny 21:20 na ul. Kolejowej w Wałbrzychu policjanci prewencji zauważyli mężczyznę jadącego samochodem dostawczym z niesprawnym oświetleniem. Dodatkowo kierujący przejechał przez skrzyżowanie z ul. Wysockiego na czerwonym świetle. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mieszkaniec Wałbrzycha rozpoczął ucieczkę. Skończyła się ona dopiero po kilkudziesięciu sekundach kolizją z radiowozem, do której doprowadził nieodpowiedzialny młodociany przestępca. 

W trakcie czynności ze sprawcą zdarzenia policjanci prewencji ustalili, że 19-latek nie posiadał nigdy prawa jazdy, a test na obecność narkotyków w organizmie wykazał u młodego mężczyzny środek odurzający w postaci amfetaminy. Nastolatek został ostatecznie zatrzymany, a jego pojazd trafił na parking strzeżony. 

Wałbrzyszanin odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę pod wpływem narkotyków, brak uprawnień do kierowania pojazdami, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz inne popełnione wykroczenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele