Podczas ucieczki przed policją porzucił pojazd i próbował wmówić policjantom, że wyszedł pobiegać. Miał sądowy zakaz i był pijany [FOTO]

czwartek, 8.6.2023 07:00 1064 0

W ręce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w niedzielny wieczór 4 czerwca po pościgu wpadł kierujący samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna między innymi zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania mundurowi ustalili, że 28-latek chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż był pijany oraz miał aktualny zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło na ul. 11 listopada w Wałbrzychu, 4 czerwca po godzinie 21:00. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę jadącego samochodem osobowym z nadmierną prędkością. Kierujący przekroczył ją o 23 km/h, dlatego też policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Kiedy jeden z mundurowych wyszedł na jezdnię by przeprowadzić kontrolę, mężczyzna ominął go prowadzonym pojazdem i zaczął uciekać. Mundurowi wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg. Wtedy kierujący wjechał w ul. Starą i za pobliskim budynkiem porzucił swój pojazd. Ostatecznie chwilę później trafił jednak w ręce policjantów. Chciał zmylić policjantów. Udawał, że właśnie wyszedł pobiegać.

Podczas prowadzonych z mężczyzną czynności szybko potwierdziło się, że 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha kłamie. Miał przy sobie kluczyki do samochodu, a policyjne systemy wskazały, że posiadał aktywny już od 2020 roku, a wydany przez Sąd Rejonowy w Stargardzie, zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a także znajdował pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil tej substancji. Samochód mężczyzny ostateczne trafił na parking strzeżony, a on sam do policyjnej izby zatrzymań.

Podejrzany odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę pomimo sądowego zakazu i w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenie jakim jest przekroczenie dozwolonej prędkości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)