Podczas kłótni rozlał w mieszkaniu benzynę i oświadczył, że podpali budynek

wtorek, 21.4.2020 09:25 427 0

W zeszłym tygodniu policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym 39-letnim mężczyźnie, który po kłótni rodzinnej w jednym z mieszkań w dzielnicy Podgórze, wylał w nim benzynę i oświadczył, że je podpali. Zatrzymany przez wałbrzyskich funkcjonariuszy mężczyzna decyzję sądu trafił już na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

Do interwencji doszło w poprzednim tygodniu w nocy z wtorku na środę. Mężczyzna zagroził najbliższym, że podpali mieszkanie. W tym momencie lokatorzy postanowili zadzwonić na Policję. Wtedy 39-latek zaniechał swojego czynu i uciekł z miejsca zdarzenia. Bezpośrednio po zgłoszeniu policjanci drugiego komisariatu rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Działania doprowadziły do zatrzymania wałbrzyszanina już po kilkudziesięciu minutach. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń mieszkania doniczkę z krzewem konopi indyjskich należącą do 39-latka.

Na wniosek Policji Sąd  Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy w związku z usiłowaniem sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Do tragedii na szczęście nie doszło dzięki szybkiej reakcji mieszkańców oraz wałbrzyskich policjantów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)