Podarował dziewczynie kradziony telefon

środa, 27.8.2014 14:09 1937 0

Dwa miesiącu aresztu dla mężczyzny, który zaatakował kobietę i wyrwał jej torebkę. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

22 sierpnia około godz. 16 na ul. Norwida w Wałbrzychu, nieznany mężczyzna zaatakował idącą chodnikiem 18-letnią kobietę. Mężczyzna najpierw chwycił 18-latkę za szyję, później przewrócił i wyrwał torebkę, po czym uciekł. Poszkodowana utraciła dokumenty, klucze, telefon komórkowy oraz 180 złotych, jednak na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.
Policjanci z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu na podstawie rysopisu przedstawionego przez pokrzywdzoną, jako sprawcę rozboju wytypowali 25-letniego bezdomnego mężczyznę.
Na podstawie uzyskanych informacji dzielnicowy z „jedynki” zatrzymał 25-latka, który spał w namiocie ustawionym na łąkach. Mężczyzna zaprzeczał jakoby miał coś wspólnego z tą sprawą. Jednak telefon, który podarował swojej dziewczynie przesądził sprawę. Pochodził właśnie z tego rozboju.
Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Na wniosek Komisariatu I Policji w Wałbrzychu Sąd Rejonowy aresztował mężczyznę na okres dwóch miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)