Pobili, by ukraść dwie butelki denaturatu i papierosy

środa, 31.3.2021 11:48 156 0

Pobili 51-latka, by ostatecznie ukraść mu... dwie butelki denaturatu oraz paczkę papierosów. Dzięki szybko podjętej interwencji policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zatrzymali obu sprawców rozboju.

Do zdarzenia doszło 28 marca po godzinie 17:00 w rejonie ruin po zakładach produkcyjnych przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Działając wspólnie dwóch 48-latków zażądało do poszkodowanego wydania dwóch butelek denaturatu oraz paczki papierosów. 51-latek nie chciał oddać mężczyznom zgromadzonego mienia, dlatego ci zaatakowali pokrzywdzonego, kopiąc go nogami i uderzając rękoma po całym ciele. W wyniku rozboju mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała, w tym głowy, trafił do szpitala.
Funkcjonariusze referatu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dzięki pracy operacyjnej szybko ustalili miejsce pobytu obu przestępców i dokonali ich zatrzymania. W toku przeszukania mundurowi ujawnili i zabezpieczyli dwie butelki denaturatu.

W momencie zdarzenia obaj sprawcy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Jeden z 48-latków miał blisko 1,40 promila alkoholu w organizmie, a drugi z nich 0,72 promila. Zatrzymani staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres najbliższych 2 miesięcy.
źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz