Po przepustce nie stawił się do więzienia. Ukrywał się w mieszkaniu, w którym znaleziono narkotyki

czwartek, 20.10.2022 20:15 611 0

Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując zebrane w sprawie informacje, zatrzymali w miniony wtorek po południu w jednym z mieszkań na Nowym Mieście 41-latka. Mężczyzna korzystając z zezwolenia na czasowe opuszczenie więzienia, w wyznaczonym czasie - do 13 września tego roku - nie stawił się na tzw. „bramę”. W trakcie wykonywania czynności mundurowi ujawnili przy podejrzanym, a także w mieszkaniu należącym do 24-latki, narkotyki.

Policjanci działając operacyjnie dokonali ustaleń, a następnie 18 października po godzinie 15:00 udali się na ul. Samosierry w Wałbrzychu, gdzie w jednym z mieszkań, którego główną najemczynią była 24-latka, zatrzymali ukrywającego się od ponad miesiąca 41-latka. Mężczyzna był poszukiwany, gdyż po otrzymanej przepustce, nie stawił się w wyznaczonym czasie do Zakładu Karnego we Wrocławiu, gdzie miał do odbycia jeszcze półtora roku kary pozbawienia wolności za wyłudzenia kredytów.

W trakcie interwencji funkcjonariuszy, szybko okazało się, że 41-letni wałbrzyszanin ma trochę więcej na sumieniu. Przy sobie posiadał foliowe zawiniątko z kryształkami, które to okazały metamfetaminą. Jego 24-letnia znajoma w swoim mieszkaniu ukrywała natomiast zawiniątko z marihuaną.

41-latek dzisiaj zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi na półtora roku do jednego z zakładów karnych w Polsce. Teraz mężczyźnie za kolejne popełnione przestępstwa oraz kobiecie za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)