komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

Planowali zabić psa młotkiem

poniedziałek, 4.5.2020 15:54 , komentarze: 2 , odsłony: 574
kategorie artykułu:

Dwóch mieszkańców Boguszowa-Gorc odpowie za bestialskie skatowanie psa. Zaalarmowani o zdarzeniu miejscowi funkcjonariusze szybko zatrzymali 32 oraz 34-latka, podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Jak ustalili policjanci, podejrzani chcieli zabić zwierzę przy pomocy młotka. Mężczyźni przyznali się do winy. Teraz trafią za kraty więzienia.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez nieustalonych sprawców boguszowscy funkcjonariusze zostali poinformowani w czwartkowy poranek. Zakrwawionego psa chodzącego po ulicach miasta zauważyli okoliczni mieszkańcy.  Zwierzę w szybkim czasie trafiło pod opiekę fundacji zajmującej się pomocą dla zwierząt, a natychmiastowo przeprowadzone przez policjantów z Boguszowa-Gorc działania doprowadziły mundurowych do jednego z mieszkań przy ul. Walentynowicz.

Dwóch zaskoczonych mężczyzn - w wieku 32 i 34 lat (w tym właściciel psa) - zostało zatrzymanych. Podejrzani w trakcie czynności procesowych oświadczyli funkcjonariuszom, że pies po prostu im przeszkadzał, w związku z czym obaj postanowili go zabić uderzając kilkakrotnie młotkiem w głowę, a następnie wynieśli na pobliskie ogródki działkowe. Ostatecznie czworonóg przeżył i o własnych siłach wyszedł na ulicę.

W wyniku dalszych czynności policjanci udowodnili starszemu z mężczyzn dokonanie w ciągu ostatnich kliku miesięcy pięciu włamań do obiektów gospodarczych na terenie Boguszowa-Gorc. 34-latek działał w warunkach recydywy, dlatego za kraty więzienia może trafić nawet na 15 lat. Drugiemu z podejrzanych – który nie był wcześniej karany – grozi 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w stosunku do obu mężczyzn sąd zastosuje zakaz posiadania zwierząt.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 25.5.2020 09:33
poniedziałek, 25.5.2020 09:27
czwartek, 21.5.2020 09:26
piątek, 15.5.2020 12:20
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT