Pijany zatrzymał się na wysepce rozdzielającej pasy dla pieszych

czwartek, 2.4.2020 09:22 521 0

49-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy po tym, jak skręcając z ul. Sikorskiego w ul. Dojazdową w Wałbrzychu - w wyniku upojenia alkoholowego - zatrzymał się kierowanym przez siebie samochodem na wysepce rozdzielającej przejście dla pieszych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wałbrzyszanin utracił jednak uprawnienia do kierowania pojazdami, a o jego losie zadecyduje teraz sąd.

Do kolizji drogowej doszło wczoraj około godziny 17:30. Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu widząc całe zdarzenia zareagowali natychmiast i zatrzymali 49-latka. Już po chwili okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości mając 2,33 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi odebrali mieszkańcowi Wałbrzycha prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu. Pojazd umieszczony został natomiast na parkingu strzeżonym na koszt kierującego. Za popełnione przestępstwo 49-latka czeka teraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna może także trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Po raz kolejny przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, które przekaże informacje dyżurnemu Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)