Pijany wjechał samochodem do Czerwonego Strumienia

wtorek, 26.3.2024 09:19 563 0

Pijany 67-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc sprawcą groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Mężczyzna jadący ul. Kościuszki w Gorcach wjechał kierowanym przez siebie samochodem osobowym do cieku wodnego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas wykonywania na miejscu czynności ustalili, że boguszowianin w momencie zdarzenia miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz na dłuższy czas pożegna się więc z prawem jazdy. Jego samochód trafił na policyjny parking.

23 marca około godziny 11:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej przy ul. Kościuszki w Boguszowie-Gorcach. Kierujący pojazdem miał zjechać z jezdni wprost do Czerwonego Strumienia, a przy tym nie potrafił wyjść z samochodu. Na szczęście jednak nic poważnego mu się nie stało. Podczas wykonywania na miejscu zdarzenia czynności mundurowi szybko wyczuli, że sprawca jest nietrzeźwy. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem kompletnie pijany, mając 2,63 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ostatecznie odebrali 67-latkowi prawo jazdy. Sporządzili również dokumentację procesową, która trafi teraz do sądu. Ze względu na uszkodzenia mundurowi odebrali dowód rejestracyjny pojazdu, a sam samochód trafił na parking strzeżony.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyznę czeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. 67-latek może trafić za kraty więzienia na trzy lata. Musi się także liczyć z przepadkiem pojazdu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)