Pijany uszkodził barierki

środa, 18.8.2021 13:15 608 0

W miniony poniedziałek 16 sierpnia wieczorem 44-letni mieszkaniec Wałbrzycha, w Starych Bogaczowicach podczas wykonywania manewru cofania, uszkodził kierowanym przez siebie samochodem osobowym barierki odgradzające jezdnię od chodnika. Właściwa postawa świadków zdarzenia pozwoliła na zatrzymanie nieodpowiedzialnego kierującego przez wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia po godzinie 18:00. Dwóch mieszkańców Starych Bogaczowic zobaczyło, jak jadący samochodem osobowym mężczyzna uszkodził barierki na ul. Głównej w tej miejscowości i odjechał z miejsca zdarzenia.


Wezwani na interwencję funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, że sprawca kolizji udał się na ul. Podgórną w kierunku zalewu. Tam też zastali dwóch pijanych mężczyzn, w tym tego, który wcześniej siedział "za kółkiem". Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierującego 2,01 promila tej substancji w organizmie. Okazało się, że podejrzany w 2019 roku miał już zatrzymane prawo jazdy właśnie za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz za popełnione czyny 44-latka czeka kolejna sprawa sądowa. Wałbrzyszanin za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, którzy przekaże informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)