Pijany kierowca z sądowym zakazem wjechał w ogrodzenie

niedziela, 31.10.2021 10:56 952 1

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali 21-letniego kierowcę, który wjechał swoim autem w ogrodzenie posesji. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna miał 1,75 promila alkoholu w organizmie i aktualny zakaz kierowania pojazdami. Podejrzanemu może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci otrzymali informację, że nietrzeźwy mężczyzna przy jednej z ulic w Walimiu, wjechał swoim pojazdem w ogrodzenie posesji, a następnie oddalił się z miejsca kolizji. Szybka reakcja mundurowych już po chwili doprowadziła do zatrzymania podejrzanego. Policjanci z Głuszycy potwierdzili, że 21-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,75 promila alkoholu. Ponadto, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż dodatkowo miał aktualny zakaz kierowania pojazdami wydany w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Samochód mieszkańca Walimia trafił na parking strzeżony. Na szczęście w samym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Podejrzany o popełnienie przestępstwa 21-latek odpowie karnie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz pomimo wydanego zakazu do prowadzenia pojazdów, a także spowodowanie kolizji drogowej grozi mu do lat 5 pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policjanci po raz kolejny przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol lub nie posiada uprawnień, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym a nawet śmiercią.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Obserwator poniedziałek, 01.11.2021 16:30
Może to był wielki prezesi michałek bez gałek??