Pijany kierowca wjechał do rowu [Foto]

czwartek, 20.10.2022 20:12 1125 2

Wsiadł "za kółko" w stanie nietrzeźwości i na drodze K-35 w Golińsku, tuż przy granicy z Republiką Czeską, w wyniku upojenia alkoholowego zjechał prowadzonym przez siebie pojazdem z jezdni i zakończył przygodę z kierownicą w pobliskim rowie. Następnie chcąc uniknąć odpowiedzialności oddalił się z miejsca zdarzenia. Przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów działania doprowadziły do zatrzymania nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu ząbkowickiego kilka kilometrów dalej, na terenie Unisławia Śląskiego. Mężczyzna najbliższe godziny spędzi w jednej z cel wałbrzyskiej komendy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 19 października przed godziną 23:00. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację od dyżurnego jednostki o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Mieroszów, kilkaset metrów przed granicą z Republiką Czeską. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca, który oddalił się z miejsca zdarzenia, jadąc w kierunku Mieroszowa stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i na łuku drogi w lewo, najpierw uderzył w znak drogowy, a następnie zjechał z jezdni do pobliskiego rowu melioracyjnego.

Wałbrzyscy policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia. Mężczyzna jeszcze tej samej nocy został zatrzymany przez biorących udział w czynnościach funkcjonariuszy pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy na terenie Unisławia Śląskiego. Retrospektywne badanie urządzeniem wykazało u 41-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego 1,43 promila alkoholu w organizmie. Utracił on więc prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie trzeźwieje. Dzisiaj, bądź jutro, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji poprzez numer alarmowy 112, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierujący są na drodze poważnym zagrożeniem, czego przykładem jest opisana powyżej sytuacja. Dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Ola wtorek, 25.10.2022 15:43
Nieodpowiedzialny, jak tak można. Zero wyobraźni. Dobrze ze nikogo nie...
wow piątek, 21.10.2022 10:51
Plaga pijaków na drogach. Ludzie co jest z wami!!!