Pijany kierował samochodem, ustalono również, że znęcał się nad partnerką

piątek, 20.11.2020 09:48 206 0

W miniony wtorek po południu policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację o mężczyźnie, który spożywa alkohol w samochodzie. Istniało tym samym niebezpieczeństwo, że wyjedzie na drogę. W wyniku niezwłocznie podjętej interwencji chwilę później funkcjonariusze zatrzymali jadącego samochodem mężczyznę nieopodal miejsca zgłoszenia. W toku wykonanych czynności ustalili również, że 48-latek w ostatnim czasie znęcał się nad swoją partnerką.

Policjanci około godziny 12:30 otrzymali informację, że siedzący w samochodzie mężczyzna spożywa wódkę i najprawdopodobniej za chwilę będzie chciał odjechać. Mundurowi wiedzieli, że w tym momencie cenna była każda sekunda i należało uniemożliwić kierującemu jazdę, gdyż prowadzenie pojazdu przez nietrzeźwego kierującego może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym. Kiedy funkcjonariusze wjechali na ul. Blankową w Wałbrzychu, zauważyli samochód, którym poruszał się podejrzany i zatrzymali 48-latka. W trakcie kontroli potwierdziło się, że wałbrzyszanin jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas wykonywanych z zatrzymanym dalszych czynności policjanci pierwszego komisariatu udowodnili 48-latkowi, że w ostatnich miesiącach pod wpływem alkoholu wszczynał awantury i znęcał się nad swoją partnerką, używając w stosunku do niej słów wulgarnych i obraźliwych, a nawet grożąc jej pozbawieniem życia. Teraz podejrzany stanie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu zastosowała w stosunku do mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenie wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz