Pijany bez uprawnień uciekał policji i uszkodził radiowóz

środa, 23.6.2021 11:57 370 0

Wałbrzyscy policjanci w minioną niedzielę oznakowanym radiowozem uczestniczyli w pościgu, który zakończył się niezbyt szczęśliwie dla uciekiniera. Kierowca samochodu osobowego, chcąc uniknąć kontroli drogowej, spowodował kolizję z radiowozem. Został zatrzymany. Okazało się, że uciekał, bo był pijany - miał prawie 2 promila alkoholu w organizmie. Miał również cofnięte uprawnia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Los tego nieodpowiedzialnego kierowcy jest teraz w rękach sądu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w minioną niedzielę około godziny 23:15 otrzymali od dyżurnego informacje, aby udać się na ul Wrocławską w Wałbrzychu, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Opel jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i kontynuuje jazdę, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci bezzwłocznie udali się we wskazany rejon, gdzie na wysokości ul. Zdrowej zauważyli wskazany przez dyżurnego pojazd. Mundurowi chcąc go zatrzymać do kontroli drogowej, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący nie zatrzymał się i jechał dalej. Funkcjonariusze ruszyli za nim. W trakcie pościgu, kiedy policjanci zrównali się z pojazdem, ręką oraz ustnie ponownie wydali nakaz zatrzymania się. Kierujący nadal nie reagował. Po chwili wyprzedzili mężczyznę i zatrzymali się na prawym pasie, chcąc uniemożliwić nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę. Uciekinier nie miał jednak zamiaru poddać się, gdyż za dużo miał na sumieniu. Uderzył w radiowóz i chciał kontynuować dalszą jazdę, jednak skutecznie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że  desperat uciekał, ponieważ był pijany, badanie wykazało prawie 2 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Kierowca trafił do policyjnej celi. Za swoje czyny stanie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie musiał ponieść koszt naprawy radiowozu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)