Pijany 42-latek wjechał w mur. Miał prawie 2,5 promila alkoholu [Foto]

niedziela, 19.3.2023 10:00 670 0

Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali wczoraj wieczorem 42-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierując samochodem w stanie kompletnego upojenia alkoholowego wjechał w mur oddzielający drogę wojewódzką od koryta rzeki Bystrzyca, a następnie porzucając samochód - aby uniknąć odpowiedzialności - oddalił się z miejsca kolizji. W trakcie prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy czynności miejscowi policjanci ustalili, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 42-latek może trafić za kraty więzienia na 2 lata. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

16 marca około godziny 19.00 głuszyccy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Sienkiewicza - w rejonie ul. Pomorskiej. Z relacja świadków wynikało, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna uderzył w mur, a następnie jego pojazd siłą uderzenia trafił na drugą stronę pobocza. Sprawca, który miał być kompletnie pijany, próbował odjechać, ale w związku z tym, że jedno z kół odpadło od prowadzonego przez niego pojazdu, uciekł pieszo.

W trakcie czynności głuszyccy policjanci szybko ustalili, gdzie znajduje się 42-latek i zatrzymali go na terenie Głuszycy. Funkcjonariusze od razu wyczuli od głuszyczanina woń alkoholu. Badanie retrospektywne wykazało u 42-latka dokładnie 2,28 promila tej substancji w organizmie. Mundurowi elektronicznie odebrali 42-latkowi prawo jazdy i osadzili w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Samochód natomiast trafił na parking strzeżony.

Dzisiaj, po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszy zarzut. Głuszyczanin za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, oraz wykroczenie jakim jest stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny tak jak w tym przypadku wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)