Pijana matka prowadziła wózek z półrocznym dzieckiem środkiem ulicy

wtorek, 22.6.2021 09:50 443 0

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 29-latka, matka półtorarocznego dziecka. W takim stanie kobieta sprawowała nad nim opiekę. Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu od świadka, który widział jak kobieta prowadzi wózek z dzieckiem całą szerokością ulicy. 29-latka odpowie teraz przed Sądem za zwoje zachowanie, grozi jej do 5 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po godzinie 22:00. Dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o dziwnie zachowującej się kobiecie, która prowadziła wózek dziecięcy całą szerokością jezdni. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z jedynki, którzy przy ul. 15-lecia w Wałbrzychu zauważyli kobietę z wózkiem dziecięcym, poruszająca się chwiejnym krokiem środkiem jezdni. Z wózka słychać było płacz dziecka. Okazało się, że 29-letnia mieszkanka Wałbrzycha jest kompletnie pijana. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jej organizmie. Na szczęście półtorarocznemu dziecku nic się nie stało. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie, a niemolowe decyzją Sędziego Sądu Rodzinnego w Wałbrzychu umieszczono w placówce opiekuńczo-wychowawczej. O dalszym losie kobiety zadecyduje Sąd.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku  na zdrowiu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)