Pierwszy odpowie za kradzież wiertarko-wkrętarki, drugi perfum, a trzeci baterii umywalkowych

wtorek, 21.3.2023 16:41 944 0

Kolejni złodzieje wpadli w miniony weekend w ręce wałbrzyskich policjantów. Wszyscy odpowiedzą za kradzieże sklepowe na terenie różnych obiektów handlowych w naszym mieście. Łupem pierwszego wpadła wiertarko-wkrętarka, drugiego perfumy, a trzeci wykręcał w toaletach baterie umywalkowe. Mienie w postaci wiertarko-wkrętarki w toku wykonanych czynności funkcjonariusze pierwszego komisariatu już odzyskali.

W piątek w godzinach przedpołudniowych funkcjonariusze kryminalni pierwszego komisariatu udali się na ul. Hetmańską, gdzie zatrzymali 41-letniego wałbrzyszanina. Wcześniej w toku wykonanych czynności policjanci ustalili, że to właśnie ten mężczyzna 30 stycznia tego roku z terenu jednego ze sklepów przy ul. Fortecznej w Wałbrzychu ukradł wiertarko-wkrętarkę akumulatorową o wartości 700 złotych, przy czym przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. 41-latek przyznał się do kradzieży, a policjanci ostatecznie odzyskali skradzione mienie. Podejrzany może teraz trafić za kraty więzienia na 7,5 roku.

Kilka godzin później w ręce innych policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu na jednej z ulic Szczawna-Zdroju wpadł 28-latek. W tym przypadku policjanci udowodnili mężczyźnie, że 27 lutego tego roku ukradł z jednej z drogerii przy ul. Wieniawskiego dwa flakoniki perfum, gdzie straty oszacowane zostały na kwotę blisko 650 złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę w godzinach popołudniowych policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu zostali poinformowani o tym, że w galerii handlowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu ujęty został mężczyzna, który z terenu toalety dla niepełnosprawnych próbował odkręcić, by następnie ukraść, baterię umywalkową. Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko ustalili, że dla 41-letniego wałbrzyszanina nie był to pierwszy tego typu czyn w ostatnim czasie. Okazało się, iż okresie od 16 lutego do 13 marca tego roku podejrzany dokonał aż 8 tego typu kradzieży, gdzie starty przekroczyły kwotę 500 złotych. Mężczyzna również może teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)