Pierwszy etap utwardzania poboczy wzdłuż dróg powiatowych zakończony

środa, 3.8.2022 09:26 198 0

W sześciu gminach powiatu wałbrzyskiego prowadzone są prace związane z poprawą stanu poboczy dróg powiatowych. Prace polegają na utwardzeniu poboczy kostka granitową. W górskim terenie nieutwardzone pobocza dewastowane są po każdym intensywnym deszczu, a utwardzone pobocza poprawiają bezpieczeństwo, ponieważ poszerzają wąskie drogi w przypadku których nie ma możliwości poszerzenia masą bitumiczną. Są także łatwiejsze do utrzymania w okresie zimowym, ponieważ pług nie zahacza o przeszkody przy odśnieżaniu.

Na realizację zadania w bieżącym roku przeznaczono środki w wysokości 1 814 023, 07 zł. Z Urzędu Marszałkowskiego udało się otrzymać dofinansowanie w kwocie 999 754, 46zł. Środki pozwoliły na realizację 6 965,5 m2 poboczy.

Na chwilę obecną zakończone zostały prace na terenie gminy Walim na odcinku 1 791,29 m2 . Utwardzone pobocza pojawiły się przy drogach powiatowych w Dziećmorowicach, przy drodze powiatowej Dziećmorowice -Zagórze Śląskie, Zagórzu Śląskim, w Olszyńcu oraz przy drodze Niedźwiedzica -Zagórze Śląskie. Trwają prace w miejscowości Rzeczka. W pozostałych miejscach prace potrwają do października.

źródło: FB Ziemia Wałbrzyska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)