Piątka młodych osób okradło jeden ze sklepów. Podczas ucieczki potrącili pracownika ochrony [Foto]

piątek, 31.3.2023 17:42 1223 0

W minioną środę, 29 marca w godzinach wieczornych na terenie Wałbrzycha doszło do kradzieży sklepowej. Po godzinie 19.00 kilka osób działając wspólnie wyniosło z placówki handlowej na Podzamczu sprzęt gospodarstwa domowego oraz podręczne narzędzia, nie płacąc tym samym za zakupy. Dodatkowo jeden ze sprawców, który kierował samochodem osobowym, uciekając przed pracownikiem ochrony potrącił mężczyznę. Cała piątka młodych wałbrzyszan jeszcze tego samego wieczora wpadła w ręce wałbrzyskich policjantów na terenie miasta. Okazało się, że skradzione mienie podejrzani zdążyli już oddać do lombardu.

Było po godzinie 19.00, kiedy wałbrzyscy policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o pięciorgu sprawcach, którzy ze sklepu przy ul. Palisadowej ukradli dwa czajniki elektryczne, klucz dynamometryczny oraz klucz udarowy o łącznej wartości blisko 600 złotych, a podczas ucieczki pojazdem kierujący potrącił interweniującego pracownika ochrony obiektu. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego mu się nie stało.

Funkcjonariusze pierwszego komisariatu przy wsparciu policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy dokonali wstępnych ustaleń i szybko wytypowali potencjalnych sprawców przestępstwa. Cała piątka wałbrzyszan wpadła jeszcze tego samego wieczora w ręce mundurowych w różnych częściach miasta. Zatrzymani to dwie młode kobiety oraz trzech młodych mężczyzn - wszyscy w wieku od 19 do 22 lat.

Dalsze czynności przeprowadzone w sprawie doprowadziły do odzyskania w całości skradzionego mienia, które jeden z podejrzanych - 19-latek - zastawił w jednym z lombardów na Piaskowej Górze. Inny z podejrzanych - kierujący samochodem 22-latek - był również poszukiwany celem osadzenia go na kilka dni w areszcie śledczym za nieopłacenie grzywny za wcześniejszą inną drobną kradzież sklepową.

Czworgu podejrzanym za dokonanie kradzieży sklepowej grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. 22-latek odpowie natomiast za kradzież rozbójniczą, gdyż miał świadomość, że potrącił pracownika ochrony narażając go w ten sposób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Młody wałbrzyszanin może spędzić za kratami więzienia 10 lat.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)