Piasek do piaskownicy – jaki będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

czwartek, 25.4.2024 15:52 259

Masz kilkuletnie dzieci, a może wnuki? W takim razie z pewnością wiesz, że maluchy uwielbiają bawić się w piasku. Warto więc urządzić im w przydomowym ogródku lub na działce piaskownicę. Musisz jednak wiedzieć, że do tego celu nie używa się zwykłego piasku budowlanego. Jaki piach będzie odpowiedni dla dzieci? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

Jaki piasek do piaskownicy dla dziecka?

Zastanawiasz się, jaki piasek jest odpowiedni do piaskownicy dla dziecka? Najlepiej zdecydować się na piach atestowany. Dzięki temu zapewnisz maluchom maksimum bezpieczeństwa. Czym wyróżnia się taki piasek? Otóż przede wszystkim powinien on mieć świadectwo radioaktywności naturalnej oraz atest Państwowego Zakładu Higieny. Daje to pewność, że został przebadany przez zespół ekspertów. Co ważne, pod względem składu praktycznie nie różni się on od normalnego piasku. Składa się z okrągłych ziaren kwarcowych, nie kurzy się i ma zdolność do przepuszczania wody. Istotne jest również to, że bardzo łatwo można formować z niego różne budowle. Twoje pociechy z pewnością będą zachwycone.

Gdzie kupić piasek do dziecięcej piaskownicy?

Nie wiesz, gdzie można kupić piasek odpowiedni do piaskownicy dla dzieci? Warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Nova Minerals, gdzie dostępny jest całkowicie bezpieczny i atestowany piach. Wyróżnia się on optymalną dla maluchów granulacją. Dzięki temu jest przyjemny w dotyku, a poza tym amortyzuje ewentualne upadki. Tego typu piasek nie zbija się, jest czysty, a w dodatku pozbawiony kamieni i ostrych elementów. Oprócz tego ma jasną barwę, więc nie nagrzewa się nadmiernie w słoneczne dni. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że poparzy Twoją pociechę. Możesz go kupić w workach ważących 25 kg. Co ważne, jego cena jest naprawdę przystępna i nie nadwyręży Twojego budżetu. Na uwagę zasługuje też dobry kontakt z obsługą sklepu i szybkość realizacji zamówień.

Wymiana piasku w dziecięcej piaskownicy – to musisz wiedzieć

Jeśli dotychczas w Twojej piaskownicy znajdował się piach budowlany, lepiej zdecyduj się na jego wymianę na specjalną mieszankę dla dzieci. Oczywiście warto mieć świadomość tego, że nawet taki piasek będzie trzeba regularnie wymieniać. Jeśli maluchy często korzystają z piaskownicy, wymieniaj piasek nawet trzy razy w roku. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że w miejscu zabaw nie rozwiną się grzyby lub bakterie. Piasek po pewnym czasie staje się niestety ich siedliskiem. Poza tym małe dzieci lubią smakować wszystko, co mają pod ręką. Z tego względu tym bardziej warto zadbać o regularną wymianę piasku.

Do czego jeszcze można użyć atestowanego piasku?

Wiesz już, jaki piasek do piaskownicy wybrać. Zastanawiasz się jednak, czy może on mieć jeszcze inne zastosowanie? Jak najbardziej! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć go także w innym miejscu przeznaczonym do rekreacji. Możesz wysypać go np. wokół ogrodowego basenu albo leżaków. Tego typu produkt świetnie sprawdza się na sztuczną plażę. Co więcej, coraz częściej korzysta się z niego na publicznych placach zabaw.

Pamiętaj, aby od razu zadbać o zapas piasku. Dzieci zazwyczaj roznoszą go w różne miejsca i szybko może się okazać, że w piaskownicy jest go już za mało. Na szczęście szczelnie zamknięte worki nie sprawiają trudności w przechowywaniu, więc możesz śmiało kupić ich więcej. Poza tym ich niewielka objętość pozwala na regularne dosypywanie piasku. W razie potrzeby nie musisz od razu wsypywać ogromnych ilości piachu, a możesz jedynie uzupełnić ubytki przy użyciu np. jednego worka. To bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie.

Jak widać, wybór odpowiedniego piasku do dziecięcej piaskownicy ma ogromne znaczenie. Od tego zależy przede wszystkim bezpieczeństwo Twoich maluchów. Poza tym rodzaj piasku wpływa na komfort jego użytkowania. Ze specjalnie przygotowanych mieszanek znacznie łatwiej robi się babki z piasku i inne budowle. Jeśli będziesz kierować się naszymi wskazówkami, na pewno dokonasz odpowiedniego wyboru, a Twoje dzieci zyskają idealne miejsce do wspaniałej zabawy.