Pech czy brawura i jej twarde konsekwencje? 57-latka jechała ulicami miasta 101 km/h i straciła prawo jazdy

czwartek, 30.3.2023 14:20 340 0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas prowadzenia ręcznego pomiaru prędkości, w związku z otrzymywanym zgłoszeniami internetowymi o przekraczaniu na ul. Sikorskiego dozwolonej przepisami prędkości, zatrzymali w środę 29 marca pędzącą główną ulicą miasta kierującą samochodem osobowym. 57-letnia mieszkanka Wałbrzycha przekroczyła dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 51 km/h. Kobieta w ten sposób utraciła uprawnienia do kierowania jazdami.

Do zdarzenia doszło około godziny 12.00 w centrum miasta na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu. Policjanci ustawieni byli w rejonie przejścia dla pieszych i ręcznie wykonywali pomiar prędkości na obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Kierująca samochodem osobowym jechała natomiast z prędkością 101 km/h. Sprawczyni tego wykroczenia drogowego została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktami karnymi. Straciła także uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Przypomnijmy, że policjanci na podstawie przepisów Kodeksu Drogowego zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku wydania prawa jazdy przez państwo inne niż Polska, w okresie 72 godzin. O dalszym losie kierującego decyduje już właściwy miejscowo starosta.

Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie naszego miasta oraz całego powiatu wałbrzyskiego.

Zachęcamy do zapoznania się i korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia dokonywane poprzez aplikację nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Przypominamy również, że każdy. kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)