Paulina Kotfica dwukrotną wicemistrzynią Polski w triathlonie!

czwartek, 4.8.2016 10:19 783 0

Paulina Kotifica – triathlonistka LKKS Górnik Wałbrzych – GVT ma w tym sezonie już dwa srebrne medale Mistrzostw Polski Elity!

Doświadczona zawodniczka od tego sezonu ściga się z licencją LKKS Górnik Wałbrzych i osiąga w barwach naszego klubu świetne wyniki.

W maju w Sierakowie zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski elity na dystansie 1/2 Ironmana, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu (półmaraton) . W tych zawodach Paulina musiała uznać wyższość Ewy Bugdoł (Kmicic Częstochowa), a brązowy medal zdobyła Olga Kowalska (Trienergy Team).

Z kolei w lipcu w Gdańsku odbyły się najważniejsze w kalendarzu – Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania / 40 km jazdy rowerem / 10 km biegu). Paulina ponownie spisała się bardzo dobrze i zdobyła kolejny – srebrny medal dla Górnika! Tym razem triumfowała Maria Cześnik z Warszawy, a na najniższym stopniu podium pojawiła się Agata Litwin (KS-AZS-AWF Katowice).

źródło: LKKS Górnik Wałbrzych