Oszust podawał się za pracownika banku. Mężczyzna uwierzył i stracił kilkanaście tysięcy złotych

piątek, 23.9.2022 18:00 170 0

Ponad 11 tysięcy złotych stracił 64-letni mężczyzna, którego zmanipulowali oszuści. Przestępcy twierdzili, że jego pieniądze w banku są zagrożone i należy wypłacić je z konta. Oszuści podszyli się pod numer telefonu banku. Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed tego typu oszustwami i apelują o ostrożność.

Metod działania oszustów jest wiele, cel tylko jeden – skłonić do przekazania pieniędzy. Niestety przekonał się o tym mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który stracił po rozmowie z przestępcami ponad 11 tysięcy złotych. Mężczyzna odebrał połączenie od osoby, która rzekomo miała być pracownikiem banku. W rozmowie przekonywała, że pieniądze na koncie są zagrożone i należy szybko działać, żeby ich nie stracić. Oszust polecił zainstalować na telefonie aplikacji, poprzez którą pokrzywdzony zalogował się do banku.

Później sprawy potoczyły się błyskawicznie. 64-latek rozmawiając cały czas z rzekomym pracownikiem banku autoryzował trzy przelewy na różne kwoty. Po zakończonej rozmowie mężczyzna skontaktował się z infolinią banku chcąc upewnić się, co dalej z jego kontem i pieniędzmi. Jakież było zdziwienie 64-latka, gdy dowiedział się, że padł ofiarą oszustwa. W wyniku procederu przestępczego z jego konta zniknęło ponad 11 tysięcy złotych.

Po raz kolejny przypominamy, by nie wierzyć w podobne historie. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. Należy zawsze mieć świadomość, że wyświetlony numer telefonu lub nazwa banku nie są gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem tej instytucji. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc do banku lub udając się do najbliższej placówki!

W razie najmniejszych podejrzeń i próby przekonania, że w działania zaangażowana jest Policja, należy zakończyć połączenie i przekazać informację dzwoniąc na numer alarmowy 112. Tylko w ten sposób możemy uchronić pieniądze znajdujące się na kontach.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)