Oświadczenie Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych

czwartek, 22.10.2015 12:31 2705 1

W związku z oświadczeniem Rzecznika Prasowego Prezydenta Wałbrzycha, Stowarzyszenie wyjaśnia.

Nie jest prawdą, że nasze stowarzyszenie kierowało do urzędu pismo w sprawie opisanej w tekście pt. Za a nawet przeciw (czytaj TUTAJ)

Jedynym pismem dotyczącym tej sprawy był nasz wniosek do ZDKiUM o postawienie znaku B-5.

Wbrew temu, co twierdzi rzecznik z ratusza nasz tekst pt. Za a nawet przeciw nie opisywał sytuacji i funkcjonowania składowiska Mo-Bruk, lecz opisuje niezrozumiałą postawę miejskich urzędników, którzy zapomnieli, komu służą i dla kogo pracują.

Nie jest również prawdą, że Kierownik Biura Transportu w UM p. Krzysztof Fila kierował do stowarzyszenia pismo będącym odpowiedzią na nasz wniosek do ZDKiUM o montaż na ul. Małopolskiej znaku B-5.

Rzecznik UM w swoim oświadczeniu nie wyjaśnia, jakie to działania podjęte przez UM przyniosły znaczące efekty ograniczające obszar funkcjonowania firmy Mo-Bruk w Wałbrzychu.

Rzecznik zarzuca nam również podawanie wybiórczych informacji, lecz nie podaje przykładów naszej manipulacji.

W oświadczeniu Rzecznik prasowy UM zarzuca nam, że nie jesteśmy skłonni przyjąć do wiadomości skutków nieprzemyślanych i pochopnych działań, które mogłyby spaść na Wałbrzych w przypadku wielomilionowych odszkodowań, lecz nie podaje przy tym podstawy prawnej ani też faktu, że Wałbrzycha z Mo-Brukiem nie łączą żadne umowy cywilno-prawne.

Informacja podana przez rzecznika, iż parametry ul. Małopolskiej nie spełniają warunków do postawienia znaku B-5 stoi w sprzeczności z faktami i może być odczytana, jako dezinformowanie społeczeństwa.

Rzecznik nie wyjaśnia również, dlaczego funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadząc stałą obserwację przez trzydzieści dni ograniczyli się jedynie do odnotowania ilości ciężkich pojazdów.  Naszym zdaniem powinni byli, co najmniej sporządzać dokumentację fotograficzną i odnotować numery rejestracyjne pojazdów oraz kraje ich pochodzenia po to by mieć wiedzę o skali i zasięgu działalności składowiska.

Nie jest również prawdą jak chce rzecznik, że patrole Straży Miejskiej rozpoczęły obserwację tuż po pożarze, lecz jak wynika z pisma Komendant Straży Miejskiej, trzydzieści dni później.

Rzecznik w swoim oświadczeniu przemilcza również rolę, jaką odegrała w sankcjonowaniu bezprawia Mariola Kraus z PINB.

Arkadiusz Grudzień nie skomentował również braku działań Kierownika Ochrony Środowiska przy UM p. Wiesława Sójki.

Stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych oświadcza, że nadal będzie przyglądać się pracy osób, które z racji pełnionych funkcji mają ustawowy obowiązek ochrony mieszkańców Wałbrzycha.

W celu uwiarygodnienia powyższych słów załączamy posiadaną korespondencję.

Zarząd Stowarzyszenia

Skany przesłanych do redakcji pism: w galerii zdjęć. Kliknij na obrazek, aby powiększyć.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

antyM czwartek, 22.10.2015 18:06
Panie Zbigniewie, szkoda zdrowia na tę mafię. W poniedziałek obudzimy...