Osiem osób zatrzymanych za przestępczość narkotykową

środa, 10.8.2022 14:25 144 0

Tylko w ciągu ostatnich 48 godzin policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali aż osiem osób, które posiadały różnego rodzaju środki psychotropowe, głównie amfetaminę oraz metamfetaminę. Funkcjonariusze zapowiadają codzienne działania w celu zwalczania przestępczości narkotykowej.

Do pierwszej interwencji doszło w poniedziałkowy wieczór. Po godzinie 20:00 funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego oraz prewencji wałbrzyskiej komendy udali się do jednego z budynków w centrum miasta, gdzie na strychu trzech mężczyzn miało zażywać narkotyki. Podczas interwencji potwierdziło się, że cała trójka wałbrzyszan w wieku 24 i 25 lat ma przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Po godzinie 23:00 policjanci prewencji pierwszego komisariatu przeprowadzili natomiast kontrolę drogową na jednej z ulic Piaskowej Góry. W jej trakcie wyczuli, że kierujący rowerem jest nietrzeźwy. 33-letni mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo przy sobie ukrywał zawiniątko z białym proszkiem. Po przebadaniu okazał się, że to metamfetamina.

We wtorek po godzinie 16:00 funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy odwiedzili kolejny budynek w centrum miasta. To właśnie tam zatrzymali 21-letniego wałbrzyszanina oraz zabezpieczyli dwa zawiniątka ze środkami psychotropowymi. Badanie wykazało, że i tym razem była to amfetamina oraz metamfetamina.

Wtorkowy wieczór to kolejna osoba zatrzymana z narkotykami. Po godzinie 19:30 funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy legitymowali 34-letniego mieszkańca tego miasta. Ostatecznie i przy nim znaleźli niewielkie ilości środków psychotropowych, tym razem w postaci cykloheksylofentanylu.

Późna godzina wieczorna to kolejne dwie osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków. Tym razem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach przeprowadzili dwie kontrole drogowe, w tym mieście oraz kolejną w Borównie. Najpierw zatrzymali 20-latkę, która była w posiadaniu metamfetaminy, a następnie 28-latka z amfetaminą.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za przestępstwa narkotykowe mogą trafić za kraty więzienia na 3 lata. Dodatkowo jeden z nich odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)