Osiągnięcia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

poniedziałek, 22.7.2019 12:36 512 0

Bardzo dobre wyniki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwach Polski juniorów młodszych) uzyskali lekkoatleci LKS Górnik Wałbrzych.

W I-dniu eliminacji w biegu na 100 m Weronika Ożga uzyskała 12.39 s. (rekord.życiowy), a Ada Polerowicz 12.43 s. (rekord życiowy). W zawodach startowali również kulomioci i Kamila Ślawska, która uzyskała 11.78 m, co dało jej 19 miejsce. Oskar Partyka z wynikiem 14.48 m wywalczył 14 miejsce, a faworyt Jakub Kanik 16.85 m i z 2 wynikiem wszedł do finału. W finale B startowały na 100 m sprinterki: Ada Polerowicz 12.21 s. zajęła 3 miejsce i poprawiła rekord klubu, a Weronika Ożga była 8 (12.42 s). Ada wystartowała w eliminacja skoku w dal poprawiając rekord życiowy wynikiem 559 cm i zakwalifikowała się do finału.

W 2-dniu rano Weronika Ożga startowała na 200 m czas 25,79 s. (rekord życiowy i 17 miejsce). W sesji popołudniowej Ada Polerowicz startowała w finale skoku w dal i uzyskała wynik 5.56 cm zdobywając srebrny medal.

Znakomicie wystartował Jakub Kanik, który w finale pchnięcia kulą wynikiem 17.52 m poprawił rekord życiowy i zdobył złoty medal .

Trenerem kulomiotów jest Franciszek Karpiński, a sprinterek Grzegorz Banaszek.

źródło: FB WałbrzychMojeMiasto