Opiekujesz się osobą z otępieniem? Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza na bezpłatny webinar

wtorek, 23.11.2021 10:28 117 0

Życie z osobą, u której zdiagnozowano otępienie często nie jest łatwe. Wiedzą to opiekunowie, pracownicy medyczni, a także sami chorujący. Zespół z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu podczas cyklu webinarów ruszających już dziś (tj. 23.11), podzieli się cenną wiedzą, która sprawi, że ta codzienność stanie się prostsza. Akcja jest częścią prowadzonej we Wrocławiu kampanii „Razem przed siebie”. 

– Na pierwszy webinar zapraszamy już we wtorek, 23 listopada. Jest on skierowany do opiekunów osób chorujących na otępienie. Podczas spotkania podzielimy się praktycznymi wskazówkami, które  można zastosować, aby wspieranie osoby z problemami pamięci było skuteczniejsze i łatwiejsze. Webinar będzie można oglądać oczywiście online, ale zapraszamy też na spotkanie na żywo –  mówi prof. Joanna Rymaszewska, kierująca Katedrą Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.  

W webinarze będzie można uczestniczyć poprzez stronę Facebook kampanii „Razem przed siebie”: https://www.facebook.com/razemprzedsiebiepl oraz bezpośrednio, przychodząc do Sali Wykładowej W2 na Wydziale Farmaceutycznym przy ulicy Borowskiej 211 (opcja tylko dla zaszczepionych osób. Na sali będzie miejsce dla 150 gości). 

Start webinaru to 23 listopada, godz. 16:15. Będzie on skierowany do opiekunów osób żyjących z otępieniem. Spotkanie jest zatytułowane „Otępienie i zdrowie społeczne w otępieniu”. Webinar poprowadzi prof. Dorota Szcześniak z Katedra Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i członkini zespołu „Razem przed siebie”.  

W trakcie webinaru poruszone zostaną poniższe pytania:

  • Czym jest koncepcja zdrowia społecznego?
  • Jakie aspekty zdrowia społecznego można wykorzystać w poprawie funkcjonowania osób z otępieniem?
  • Czym jest rezerwa poznawcza?
  • Jak w praktyce można wspierać osoby z otępieniem? 

Informacje o kolejnych webinarach będą publikowane na stronie www.razemprzedsiebie.pl oraz poprzez profil Facebook https://www.facebook.com/razemprzedsiebiepl

***

Kampania „Razem przed siebie” powstała w ramach międzynarodowego projektu naukowego COGNISANCE realizowanego w Polsce przez zespół Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tożsame działania realizowane są także w Australii, Kanadzie, Holandii i Wielkiej Brytanii. Kampanii patronują m.in.: Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki oraz Urząd Miasta, a partnerami są MPK Wrocław, Koleje Dolnośląskie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny oraz DCF. 

Szczegółowe informacje na temat kampanii można uzyskać na stronie www.razemprzedsiebie.pl lub na profilach „Razem przed siebie” w mediach społecznościowych Facebook i Instagram. 

Kampania informacyjna finansowana jest przez NCBiR w ramach programu JPND.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)