Okradli Twoją altankę? Sprawdź!

czwartek, 19.3.2015 12:01 1057 0

Działania policjantów z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu dotyczące szeregu włamań do altan ogrodowych zaowocowały rozpracowaniem i zatrzymaniem sprawcy tych przestępstw. Okazał się nim 43-letni mężczyzna. Jego łupem padły głównie przewody elektryczne oraz różne przedmioty, których część funkcjonariusze odzyskali. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia. 

Do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu od jakiegoś czasu wpływały zgłoszenia dotyczące szeregu włamań do altan ogrodowych na terenie powiatu, z których ginęły podręczne narzędzia, metalowe elementy i głównie przewody elektryczne. Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. Ich działania oraz dokładna analiza wszystkich zdarzeń, zaowocowały rozpracowaniem i zatrzymaniem sprawcy tych przestępstw. Wszystko wskazywało na to, że związek z nimi może mieć 43-letni wałbrzyszanin. Podczas eksperymentu procesowego podejrzany wskazał funkcjonariuszom aż 80 miejsc, gdzie dokonał włamania. W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanego policjanci ujawnili i zabezpieczyli część skradzionego mienia. 43-latkowi przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Każdy, kto na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoją własność, proszony jest o osobisty lub telefoniczny kontakt z policjantami z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu przy ulicy Wrocławskiej 69, pod numerem (74)-84-20-331. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)