Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Głuszycy

poniedziałek, 10.6.2024 14:03 199 0

Głuszyca gościła zawodników z całej Polski na II Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki, który okazał się ogromnym sukcesem i dostarczył wielu emocji. Do Gminy przybyły drużyny z Gdańska, Warszawy, Brzeska, Sulęcina, Lubina, Poznania, Wałbrzycha, Świebodzic, Krosna, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Słońska, aby sprawdzić swoje umiejętności przed wyjazdem na finał Mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving do Katowic.

Turniej rozpoczął się od uroczystego powitania przez gospodarza gminy, Burmistrza Romana Głoda. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a drużyny rozgrywały mecze systemem każdy z każdym, z dodatkowymi setami o poszczególne miejsca. Organizatorzy zadbali o każdy detal, zapewniając nie tylko doskonałe warunki do gry, ale także niezapomniane przeżycia dla młodych sportowców.

Podziękowania należą się sędziom z KPS Chełmiec Wałbrzych i UKS Kinder Volleyball, a także rodzicom za sprawiedliwe sędziowanie. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy udostępniła salę, co umożliwiło sprawne przeprowadzenie turnieju.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Kategoria 2x2:

 1. UKS Kinder Volleyball 1
 2. Wataha Lubin 1
 3. Jasieniak Gdańsk
 4. SKS Tęcza Krosno Odrzańskie
 5. Wataha Lubin 2
 6. UKS Kinder Volleyball 2
 7. UKS Kinder Volleyball 3
 8. Saska Warszawa

Kategoria 3x3:

 1. UKS Kinder Volleyball 1
 2. Volley Brzesko
 3. Energetyk Poznań
 4. Jasieniak Gdańsk
 5. SET Gorzów Wielkopolski
 6. Wataha Lubin
 7. UKS Kinder Volleyball 2
 8. UKS Słońsk
 9. UKS Kinder Volleyball 3
 10. Olimpia Sulęcin

MVP turnieju:

 • Kategoria 2x2: Kacper Jaz
 • Kategoria 3x3: Dominik Wojnowski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za dostarczenie fantastycznych emocji. Turniej minisiatkówki w Głuszycy pokazał, że gmina sportem stoi i jest doskonałym miejscem do organizacji tak prestiżowych wydarzeń. Do zobaczenia na kolejnych sportowych imprezach!

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)