Ognisko z opon

czwartek, 2.4.2015 15:26 1086 0

Dyżurny Straży Miejskiej kilka minut przed godziną 18 w środę 1 kwietnia odebrał telefon z prośbą o pomoc. Wsparcia potrzebowali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Chodziło o potwierdzenie zgłoszenia, dotyczącego pożaru w rejonie skupu złomu przy ulicy 1-go Maja.

Zadymiona była niemal cała ulica 1-go Maja w rejonie skupu złomu. Kłęby czarnego dymu unosiły się nad budynkami. Strażnicy nie mieli wątpliwości, że spalane są jakieś plastiki. Za ogrodzeniem skupu złomu funkcjonariusze spostrzegli dwóch mężczyzn. Jeden z nich wydobywał z paleniska metalową osnowę opon, drugi ładował pozyskane w procesie spalania metale na samochód. Na widok strażników mężczyźni zaczęli gasić „oponowe ognisko”. Nie trzeba było dużo wyjaśnień. Spalający doskonale wiedzieli, że popełniają wykroczenie. Nie sprzeciwiali się, kiedy strażnicy wypisali im mandat z art. 191 Ustawy o odpadach.

Straż Miejska przypomina o obowiązującym zakazie spalania odpadów poza spalarniami. Nie można spalać żadnego rodzaju nieczystości, nawet tzw. zielonych płodów ziemi. Liście, koszoną trawę, czy gałęzie, należy zagospodarowywać na kompostownikach lub zapakować w specjalne zakupiony do tego celu worek (w firmie odbierającej odpady) i wystawić obok pojemników na śmieci przy swojej nieruchomości. Odbiór odpadów zielonych odbywać się będzie dwa razy w miesiącu, pierwszy wywóz został wyznaczony na dzień 10 kwietnia.

źródło: Straż Miejska w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)