Odzyskane elektronarzędzia warte ponad 10 tysięcy złotych

sobota, 9.10.2021 14:08 496 0

Informacja Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pozwoliła na odzyskanie skradzionych z terenu budowy elektronarzędzi o wartości około 10 tysięcy złotych i zatrzymanie 21-latka - sprawcy tego zdarzenia. Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udowodnili młodemu mężczyźnie dodatkowo dokonanie w sierpniu tego roku kolejnej kradzieży tego samego rodzaju mienia, tym razem z remontowanego mieszkania.

Realizując informacje naczelnika ruchu drogowego, policjanci prewencji drugiego komisariatu odzyskali mienie o wartości 10 tysięcy złotych. To różnego rodzaju elektronarzędzia, które sprawca ukrył w kuble na śmieci w terenie leśnym w rejonie pl. Skarżyńskiego w Wałbrzychu, a wcześniej ukradł z remontowanych budynków przy ul. Zajączka w Wałbrzychu.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego czynu 21-letniego wałbrzyszanina. Podczas przeprowadzonych dalszych czynności procesowych policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego tej jednostki postawili mężczyźnie kolejny zarzut. Jak ustalili, młody wałbrzyszanin w pierwszej połowie sierpnia tego roku również wykradł z jednego z remontowanych w Wałbrzychu mieszkań elektronarzędzia. Tam jednak straty wyniosły ponad tysiąc złotych.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5/

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)