Odwiedził znajomego i ukradł z mieszkania telefon komórkowy

środa, 15.9.2021 08:55 115 0

46-letni mieszkaniec Wałbrzycha okradł matkę swojego znajomego, do którego przyszedł w odwiedziny. Policjanci utracony w wyniku przestępstwa telefon odnaleźli w jednym z lombardów, a w toku wykonanych czynności operacyjnych tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.

Do zdarzenia doszło 10 września na Starym Zdroju. 46-latek w trakcie wizyty w mieszkaniu u swojego kolegi wykorzystał nieuwagę lokatora i ukradł należący do jego matki telefon komórkowy o wartości ponad 500 złotych. Kiedy wałbrzyszanka zorientowała się, że utraciła telefon w wyniku przestępstwa, powiadomiła policjantów drugiego komisariatu.

Funkcjonariusze po zebraniu niezbędnych informacji ustalili, że podejrzany oddał skradzione mienie do pobliskiego lombardu. Tam właśnie został odnaleziony telefon. Sprawca przestępstwa w toku wykonanych dalszych czynności - przy udziale policjanta będącego po służbie - wpadł w ręce funkcjonariuszy prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu ostatecznie kilka godzin później na deptaku w Szczawnie-Zdroju.

46-latek podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Teraz odpowie przed sądem. Może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)