komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą

czwartek, 19.9.2019 09:32 , komentarze: 0 , odsłony: 291
kategorie artykułu:

Najpierw dokonali kradzieży sprzętu gospodarstwa domowego z marketu usytuowanego w dzielnicy Śródmieście, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia, zaatakowali pracownika ochrony, po czym uciekli. Przeprowadzone przez policjantów drugiego komisariatu działania operacyjne pozwoliły na ustalenie, że sprawcą przestępstwa z sierpnia tego roku jest 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha odbywający obecnie wyrok w Areszcie Śledczym w Świdnicy oraz doprowadziły do zatrzymania drugiego z podejrzanych – także 21-letniego wałbrzyszanina.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 23 sierpnia tego roku przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu. Dwaj młodzi mężczyźni ukradli z marketu sprzęt AGD o wartości ponad 900 złotych, co zauważył pracownik ochrony, który zareagował na popełniony przez nich czyn. Złodzieje nie chcieli jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności, ostatecznie przewracając go na ziemię.
Zaalarmowani policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli czynności mające na celu rozwiązanie sprawy kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji informacji własnych funkcjonariusze na początku września ustalili, że jednym z podejrzanych jest - przebywający obecnie za popełnienie innego przestępstwa w Areszcie Śledczym w Świdnicy – 21-latek. Tam właśnie młody wałbrzyszanin usłyszał zarzut. Wczoraj natomiast w ręce policjantów drugiego komisariatu na ul. Skargi w Wałbrzychu wpadł jego rówieśnik – także mieszkaniec Wałbrzycha.

Podejrzani 21-latkowie podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu i złożyli wyjaśnienia. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:23
niedziela, 13.9.2020 08:48
wtorek, 8.9.2020 10:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz