Wtargnął na plebanię i zaatakował księdza

środa, 17.11.2021 09:19 1198 1

W minioną niedzielę 35-latek wtargnął na plebanię w Dziećmorowicach i zaatakował księdza. W wyniku podjętych przez policjantów zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy bezpośrednio po zgłoszeniu działań, agresywny mężczyzna został zatrzymany kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Na szczęście duchownemu nic poważnego się nie stało. O losie podejrzanego zadecyduje teraz sąd, który już podjął decyzję o tymczasowym areszcie dla mieszkańca powiatu wałbrzyskiego.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 14 listopada około godziny 16:30 otrzymał zgłoszenie o siłowym wtargnięciu do plebanii przy ul. Sienkiewicza w Dziećmorowicach kompletnie pijanego agresywnego mężczyzny. Po przyjeździe na miejsce wezwania, z zebranych informacji policjanci ustalili, że sprawca chwilę wcześniej miał najpierw zakłócać ład i porządek publiczny na terenie plebanii, a gdy ksiądz podszedł do okna, zaatakować go werbalnie słowami wulgarnymi. Następnie agresor wyważył drzwi wejściowe do budynku plebani - zakłócając w ten sposób mir domowy i dokonując dewastacji mienia - a następnie wbiegł na piętro i zaatakował księdza uderzając pięciami po głowie i kierując w stosunku do niego groźby pozbawienia życia, by następnie uciec. Na szczęście pokrzywdzony doznał niegroźnych dla życia obrażeń ciała, ale zniszczone zostały również jego okulary. Straty w mieniu wstępnie oszacowane zostały na kwotę 1800 złotych.

Policjanci Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po ustaleniu pełnych okoliczności zdarzenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy szeregu przestępstw. W wyniku podjętych czynności w ręce funkcjonariuszy wpadł już po chwili 35-letniego przestępca. Podczas samego zatrzymania przez mundurowych podejrzany wciąż był agresywny. Potwierdziło się, że był kompletnie pijany. Dziećmorowiczanin miał ponad 1,90 promila alkoholu w organizmie.

35-letni mężczyzna odpowie teraz za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego, zniszczenie mienia oraz oraz naruszenie miru domowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował o dwumiesięcznym tymczasowym areszcie dla podejrzanego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
Hehe
czwartek, 01.01.1970 01:00
Opis z akt. Brawo słownictwa
Hehe sobota, 20.11.2021 07:56
Opis z akt. Brawo słownictwa