Trzech przestępców drogowych zatrzymanych

sobota, 23.10.2021 11:37 750 1

Dwóch mężczyzn w wieku 22 i 35 lat - oraz 19-letnia kobieta - odpowie za popełnienie przestępstw drogowych. Dwoje z nich w ciągu ostatniej doby nie zastosowało się do zakazów sądowych - za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5, a jeden z zatrzymanych mężczyzn prowadził swój samochód pomimo cofniętych wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami - przez co może teraz trafić za kraty więzienia na 2 lata.

21 października przed godziną 10:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej w Borównie 35-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, który kierował ciągnikiem siodłowym pomimo orzeczonego w sierpniu zeszłego roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami.

Dzisiaj przed godziną pierwszą w nocy w Jedlinie-Zdroju na ul. Kłodzkiej – tym razem funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy - sprawdzili wymagane uprawnienia u 22-letniego jedlinianina. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo wydanej 1 października tego roku przez Starostę Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W piątek przed godziną 10:00 jeszcze inni funkcjonariusze „drogówki” kontrolowali 19-latkę jadącą samochodem osobowym ul. Mazowiecką w Wałbrzychu – tuż pod samą komendą. Młoda wałbrzyszanka kierowała pojazdem pomimo orzeczonego w lipcu tego roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu na pół roku zakazu prowadzenia pojazdów.

W związku z kolejnymi zatrzymaniami przestępców drogowych ponownie apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
SK
czwartek, 01.01.1970 01:00
brawo Policja !!
SK poniedziałek, 25.10.2021 08:57
brawo Policja !!