Odpowie za serię kradzieży sklepowych

czwartek, 14.9.2023 10:16 120 0

29-letniego boguszowianina zatrzymali we wtorek wieczorem dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnienie szeregu kradzieży sklepowych, które udowodnili mu policjanci kryminalni drugiego komisariatu. Podejrzany wszystkich przestępstw dopuścił się w okresie od czerwca do sierpnia tego roku w różnych sklepach na terenie Wałbrzycha oraz w jednym z wałbrzyskich lombardów.

29-latek trafił w ręce policjantów pierwszego komisariatu przy ul. Głównej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze mieli informacje, że funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu poszukują boguszowianina do serii kradzieży, do których doszło na ich terenie. Mężczyzna noc spędził więc w pomieszczeniu dla osób, a w środę usłyszał zarzuty.

Prowadzący postępowanie mundurowi z "dwójki" ustalili, że podejrzany wykorzystując nieuwagę pracowników dokonał kradzieży drona o wartości blisko 2 tysięcy złotych z jednego z lombardów przy ul. Armii Krajowej. Ponadto w toku wykonanych czynności procesowych udowodnili 29-latkowi, że dwukrotnie z jednej z wałbrzyskich drogerii wykradł perfumy o łącznej wartości 1,6 tys. złotych. Kolejny postawiony zarzut dotyczył kradzieży butów i czapki o łącznej wartości 550 złotych z jednego ze sklepów w galerii handlowej, a ostatni kradzieży produktów spożywczych, alkoholowych oraz mopa o łącznej wartości ponad 600 złotych z jednego z marketów.

W trakcie czynności procesowych sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. 29-latek stanie teraz przed sądem. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)