Odpowie za przywłaszczenie

piątek, 20.2.2015 14:04 739 0

Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 36-letnią kobietę, która przywłaszczyła sobie znaleziony telefon komórkowy. Zagubienie tego telefonu zgłosił w grudniu ubiegłego roku 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W tym przypadku nie obowiązuje zasada – znalezione nie kradzione. 36-latka odpowie za przywłaszczanie telefonu. Grozi jej kara do roku pozbawienia wolności. 


POLICJA PRZYPOMINA! 
Każdy, kto: 
1. nie zawiadomi Policji lub innego organu państwowego w ciągu 2 tygodni od znalezienia cudzej rzeczy ruchomej lub przybłąkania się cudzego zwierzęcia, 
2. nie podejmie poszukiwania właściciela rzeczy (zwierzęcia) w stosowny sposób w ciągu 2 tygodni od znalezienia cudzej rzeczy ruchomej lub przybłąkania się cudzego zwierzęcia, może odpowiadać karnie. 

Natomiast każdy, kto znajdzie zagubioną rzecz i zwróci ją właścicielowi, może żądać od niego wypłaty znaleźnego. Zgodnie bowiem z treścią przepisu art. 186 Kodeksu cywilnego znalazca, który uczynił zadość swoim obowiązkom, może żądać znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy, jeżeli zgłosił swe roszczenie najpóźniej w chwili wydania rzeczy osobie uprawnionej do odbioru. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)