Odpowie za oszustwo

środa, 13.10.2021 11:49 139 0

Wałbrzyscy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą nad ranem zatrzymali 22-letniego mieszkańca Głuszycy Górnej, który podpisał z jedną z ogólnopolskich firm umowę o świadczenie usług abonenckich, pobrał sprzęt elektroniczny, a nie zamierzał się z niej wywiązać. Teraz kolejna już w ostatnim czasie osoba odpowie więc za oszustwo i może trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 22-latka 11 października około godziny 7:00 w centrum Wałbrzycha. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd jednego z pracowników co do faktu wywiązania się z umowy i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem ogólnopolską firmę świadczącą usługi abonenckie. Podejrzany pobrał także telefon komórkowy, a straty na rzecz podmiotu gospodarczego wyniosły ponad 900 złotych.

Zatrzymany 22-latek stanie teraz przed sądem. Podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)