komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Odpowie za kradzieże z włamaniami do altan ogrodowych

wtorek, 20.10.2020 10:22 , komentarze: 0 , odsłony: 161
kategorie artykułu:

W ręce policjantów pierwszego komisariatu wpadł w piątek przed południem 29-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna w ostatnich miesiącach na terenie Białego Kamienia dokonał trzech włamań do altan ogrodowych. Z pomieszczeń gospodarczych zniknęły wtedy m.in. sekator ogrodowy, ledowe lampy, zestawy sztućców oraz inne wartościowe przedmioty.

Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu realizując informacje własne zatrzymali 29-latka 16 października 2020 roku na ul. Psie Pole w Wałbrzychu. W toku wykonanych czynności policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie podczas minionych wakacji trzech przestępstw. Podejrzany włamywał się do altan ogrodowych i wykradał z nich różnego rodzaju narzędzia potrzebne do prac na działce oraz inne wartościowe przedmioty, które wpadły mu w ręce. Łączna wartość strat wyniosła kilkaset złotych.

Zatrzymany przez mundurowych 29-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. Podejrzanemu za kradzieże z włamaniami grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

W związku z tymi zdarzeniami przypominamy, że okres jesienny to czas, kiedy rzadziej zaglądamy na działki i ogrody. Jest to też pora wielkich porządków. Aby nasza działka nie była narażona na dewastację oraz kradzież pamiętajmy, by nie zostawiać w altankach przedmiotów wartościowych bez nadzoru. Kosiarki, piły, sprzęt elektryczny i elektroniczny, kuchenki i butle gazowe powinniśmy w okresie zimowym przenieść w inne bezpieczne miejsce, np do zamkniętej piwnicy w miejscu zamieszkania.

Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne. Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym. Pamiętajmy, aby altankę zabezpieczyć w atestowane zamki i drzwi oraz kraty w oknach, a nawet alarm. Każda trudność w pokonywaniu przeszkód może zniechęcić włamywacza do działania.

Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto skontaktować się właścicielami. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Pytanie "Kogo Pan szuka?" może skutecznie odstraszyć złodzieja. Wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłasza pod numer alarmowy 112.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 09:57
poniedziałek, 16.11.2020 09:55
poniedziałek, 16.11.2020 09:53
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki